Національно-патріотичне виховання

Нормативно-правова база

Лист МОН “Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н. р.”

Наказ МОН “Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 No 641”

Наказ УОіН СМР “Про реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання в закладах освіти Сумської міської територіальної громади до 2025 року”

Концепція національно-патріотичного виховання

Наказ МОН України від 06.06.2022 № 527

План заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в закладах освіти Сумської міської територіальної громади до 2025 року

Звіти

Звіт про проведені заходи із національно-патріотичного виховання в Центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради у 2022 році

Проєкти

Освітній проект з патріотичного виховання «З Україною в серці»

Освітньо-виховний проєкт по громадянсько-патріотичному вихованню «Україно, я для тебе на світі живу!»

Події

Пишаємося переможцями

Вихованці ЦЕНТУМ СМР активно долучилися до участі у Всеукраїнських конкурсах: «Янголятко Перемоги» та  «Сувенір захисникові», започаткованих громадською організацією «СвітлА», цим самим висловлюючи щиру вдячність захисникам, що боронять кордони нашої держави  та непохитну віру в перемогу  України. І отримання у цих конкурсах 18-ти нагород – наш своєрідний внесок у загальну Перемогу!

Хай буде мирним небо!

Міжнародний день захисту дітей

До Міжнародного дня захисту дітей у відділі декоративно-ужиткового мистецтва проведено розважальну програму «Україна – це ми!» з вікторинами, малюнками на асфальті, розвагами на свіжому повітрі. Наближаймо перемогу!

Ми – єдина Україна

Кожен українець впевнений, що наша сила – в єдності, в незламності, в любові і знаннях. До Дня єднання (16 лютого українці вдруге в історії відзначатимуть це свято) у клубі «Цікаве дозвілля» проведено патріотичний квест «Ми – єдина Україна». Вихованці виконали завдання локацій «Україна – рідний край», «Традиційні свята», «Українська кухня» та створили ланцюжок єднання.

Єднаймося, українці!

Янголи пам’яті

Вихованці гуртків біологічного відділу вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Учні старшого віку гуртка «Ми – сумчани» здійснили екскурс у буремні дні Революції Гідності, переглянувши історичні фотофакти. Молодші школярі клубу «Цікаве дозвілля» розширили світогляд щодо подій минулого нашої держави. І всі разом долучилися до акції «Янголи пам’яті». Вихованцями було виготовлено 107 паперових янголів та розміщено їх  на алеї закладу. Знаємо і пам’ятаємо: Україна – країна сильних і незламних людей!

Ми – українці – велика родина. Мова і пісня у нас – солов’їна

«Бережімо наш скарб – рідну мову!» – під таким гаслом були проведені заходи в школі розвитку і творчості «Барвінок» до Міжнародного дня рідної мови, який відзначається щороку 21 лютого. Всі заходи були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови.

Про мову як духовний скарб нації, про те, що вона живе в наших серцях, йшла мова під час таких заходів: вікторина «ЇЇ величність – Мова», тематичне заняття «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу», конкурсів читців поезій про мову «Мова нас єднає», робота над асоціативним кущем «Мова калинова».

Проведені заходи продемонстрували, що вихованці відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження мови, культури, звичаїв й традицій свого народу.

Семінар з патріотичного виховання молоді

У краєзнавчо-етнографічному музеї ЦЕНТМ СМР для педагогів був проведений методичний семінар з обговорення надзвичайно важливих проблем сьогодення – патріотичного виховання молоді. Навчаючи молоде покоління, педагоги закладу використовують всі можливі ресурси для відродження традицій  рідного краю, популяризації українських звичаїв, розвитку духовності. Значною підтримкою для  педагогів у справі національно-патріотичного виховання є музеї закладу – центри духовної наснаги, збереження історико-культурної спадщини рідного народу.

Із надзвичайним захопленням педагоги прослухали лекцію Заслуженого майстра народного мистецтва України Кириченко Лариси Михайлівни «Рушники до хліба». Присутні познайомилися із виставкою традиційних рушників майстрині, згадали народні традиції, символіку рушників. Кириченко Л. М. оживляла розповідь знаннями, які не прочитаєш у підручниках, які є досвідом власного дослідження теми.

Семінар пройшов атмосферно і плідно.

Тисячолітній спадок Української Державності

Перейти до панелі інструментів