Національно-патріотичне виховання

Нормативно-правова база

Лист МОН “Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н. р.”

Наказ МОН “Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 No 641”

Наказ УОіН СМР “Про реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання в закладах освіти Сумської міської територіальної громади до 2025 року”

Концепція національно-патріотичного виховання

Наказ МОН України від 06.06.2022 № 527

План заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в закладах освіти Сумської міської територіальної громади до 2025 року

Звіти

Звіт про проведені заходи із національно-патріотичного виховання в Центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради у 2022 році

Звіт про проведені заходи із національно-патріотичного виховання в Центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради у 2023 році

Перелік проведених заходів із національно-патріотичного виховання (2023 рік)

Проєкти

Освітній проект з патріотичного виховання «З Україною в серці»

Освітньо-виховний проєкт по громадянсько-патріотичному вихованню «Україно, я для тебе на світі живу!»

Події

У пам’ять героїв-захисників України

Вихованка гуртка «Ми – сумчани» Сусло Катерина 28 березня взяла участь у Міжрегіональній історико-краєзнавчій онлайн-конференції учнівської молоді «Історична пам’ять в умовах сучасної війни» з пошуково-дослідницьким проєктом «Дмитро Буйвал. Або Мрії, обірвані війною». Молодь ушановує і пам’ятає всіх героїв-захисників України.

210-річчя від дня народження Тараса Шевченка

Фотовиставка до Дня Соборності України: «Україна – це ми!»

Автор: вихованці, батьки та педагоги клубу мами і дитини “Грайлик”
Назва роботи: “Ми вдома!”
Назва закладу освіти: Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради!»
Вітаємо усіх українців з Днем Соборності! Ми усі різні, але хочемо жити і працювати у нашій країні. Бажаємо нам усім триматися разом, пам’ятати і пишатися здобутками попередніх поколінь, допомагати ЗСУ і впевнено йти у мирне майбутнє. Зі святом!

Фотовиставка до Дня Соборності України: «Україна – це ми!»

Автор: здобувачі освіти школи раннього розвитку «Журавлик

Назва роботи: «Україна починається з нас!» 

Назва закладу освіти: Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради

С – сильна
О – об’єднана
Б – безстрашна
О – оспівана в піснях
Р – рідна
Н – нездоланна
А – авторитетна,
У К Р А Ї Н О!

Фотовиставка до Дня Соборності України: «Україна – це ми!»

Автор: Казакова Поліна
Назва роботи: “Соборна держава моя – Україна”
Назва закладу освіти: Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської
молоді Сумської міської ради.

День Соборності України – особлива дата для українців, оскільки символізує територіальну цілісність нашої держави, єдність нації та її міць. Ми єдина держава і єдиний народ! В єдності наша сила! Всіх вітаємо зі святом!

Фотовиставка до Дня Соборності України: «Україна — це ми!»

Автор: Попов Станіслав
Назва роботи: «Нащадок козацького роду».
Назва закладу освіти: Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської
молоді Сумської міської ради.
Щиро вітаю мешканців України з Днем Соборності. Усім щастя,
міцного здоров’я, добробуту. Нехай життя в нашій чудовій країні буде для
кожного в достатку, радості, спокої. Нехай завжди над нашою Україною
світить сонце, і всім нам тут буде світло, тепло та затишно!
Миру та перемоги нам!
Слава Україні та її захисникам!

Фотовиставка до Дня Соборності України: «Україна — це ми!»

Автор: Коротенко Артем.
Назва роботи: «Майбутнє України».
Назва закладу освіти: Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської
молоді Сумської міської ради.
Щиро вітаю усіх з Днем Соборності України. Бажаю кожному
українцю зберігати силу духу, бадьорість, оптимізм та непохитну віру в нашу
ПЕРЕМОГУ! Нехай у кожній сім’ї панує мир і спокій, любов та порозуміння.
Нехай для кожного малюка світить сонце і буде щасливе, мирне дитинство.
Ми віримо у наше світле майбутнє!
Слава Україні!

Фотовиставка до Дня Соборності України: «Україна — це ми!»

Автор: Дрозденко Надія.

Назва роботи: «Щасливе дитинство».

Назва закладу освіти: Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради.

Вітання усім українцям з Днем Соборності. Щира подяка нашим незламним захисникам за можливість навчатись, жити, відпочивати та займатись улюбленими справами. Ми всі разом прагнемо перемоги і бажаємо жити у вільній, безпечній, справедливій і успішній країні.

Слава Україні! Героям слава!

Обласний етап  фотовиставки до Дня Соборності «Україна – це ми!»

Автор: здобувачі освіти клубу «Цікаве дозвілля» Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради

Керівник: Бондар Олена Василівна

Назва: «Ми  – українського роду!»

Вітаємо українців  з Днем Соборності! Пишаємося  нашою незалежною державою, силою волі та внутрішнім духом українського народу, безмежною вірою в щасливе майбуття вільної, соборної України! Слава Україні!

 Моя Україна – Соборна, єдина!

Моя Україна – то рідна земля,

Надія єдина і правда єдина,

В ній мова єдина і сила одна.

Довіку її нікому не здолати!

Ми разом  назавжди: і захід, і схід!

Ми маємо  країну свою відстояти –

Такий непохитний і славний наш РІД!

Акція «Національний тиждень читання»

З метою консолідації українського суспільства навколо читання як тренду, прищеплення вихованцям любові до книжки, дбайливого ставлення до неї, виховання потреби в читанні, підвищення інтересу дітей до ролі книжки в суспільному та історично-культурному житті з 04.12.2023 по 10.12.2023 у ЦЕНТУМ СМР проведено акцію «Національний тиждень читання».
Протягом тижня були проведені наступні заходи: літературні читання, квести, конкурси, вікторини, до яких долучились 74 вихованці. Сто сімдесят шість гуртківців закладу у віці від 3 до 14 років залюбки працювали у майстерні з виготовлення книжкової закладки. Майстерня ілюстрації «Малюємо дитячу книгу» стала до вподоби 52 вихованцям, які читали та малювали ілюстрації до улюблених книг. Під час проведених заходів діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності.

Для батьків вихованців було оформлено тематичний стенд «Книжкові новини – для кожної дитини» з порадами, як надихнути дитину читати книжки та новинками художньої, науково-популярної, довідкової та дитячої літератури.

Акція «Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу» об’єднала небайдужих, які змогли долучитися до неї, подарувавши книгозбірні свої вже прочитані книги.

На завершення акції «Національний тиджень читання» організовано фотовиставку «День родинного читання», до якої долучилось 42 родини та виставку дитячих ілюстрацій «Малюємо дитячу книгу».

Національний тиждень читання став акцією з популяризації надбань національної та світової культури, сприяв поглибленню і розширенню читацьких інтересів. Усі 302 вихованці закладу, що долучились до акції, отримали задоволення від проведених заходів.

Пишаємося переможцями

Вихованці ЦЕНТУМ СМР активно долучилися до участі у Всеукраїнських конкурсах: «Янголятко Перемоги» та  «Сувенір захисникові», започаткованих громадською організацією «СвітлА», цим самим висловлюючи щиру вдячність захисникам, що боронять кордони нашої держави  та непохитну віру в перемогу  України. І отримання у цих конкурсах 18-ти нагород – наш своєрідний внесок у загальну Перемогу!

Хай буде мирним небо!

Міжнародний день захисту дітей

До Міжнародного дня захисту дітей у відділі декоративно-ужиткового мистецтва проведено розважальну програму «Україна – це ми!» з вікторинами, малюнками на асфальті, розвагами на свіжому повітрі. Наближаймо перемогу!

Ми – єдина Україна

Кожен українець впевнений, що наша сила – в єдності, в незламності, в любові і знаннях. До Дня єднання (16 лютого українці вдруге в історії відзначатимуть це свято) у клубі «Цікаве дозвілля» проведено патріотичний квест «Ми – єдина Україна». Вихованці виконали завдання локацій «Україна – рідний край», «Традиційні свята», «Українська кухня» та створили ланцюжок єднання.

Єднаймося, українці!

Янголи пам’яті

Вихованці гуртків біологічного відділу вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Учні старшого віку гуртка «Ми – сумчани» здійснили екскурс у буремні дні Революції Гідності, переглянувши історичні фотофакти. Молодші школярі клубу «Цікаве дозвілля» розширили світогляд щодо подій минулого нашої держави. І всі разом долучилися до акції «Янголи пам’яті». Вихованцями було виготовлено 107 паперових янголів та розміщено їх  на алеї закладу. Знаємо і пам’ятаємо: Україна – країна сильних і незламних людей!

Ми – українці – велика родина. Мова і пісня у нас – солов’їна

«Бережімо наш скарб – рідну мову!» – під таким гаслом були проведені заходи в школі розвитку і творчості «Барвінок» до Міжнародного дня рідної мови, який відзначається щороку 21 лютого. Всі заходи були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови.

Про мову як духовний скарб нації, про те, що вона живе в наших серцях, йшла мова під час таких заходів: вікторина «ЇЇ величність – Мова», тематичне заняття «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу», конкурсів читців поезій про мову «Мова нас єднає», робота над асоціативним кущем «Мова калинова».

Проведені заходи продемонстрували, що вихованці відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження мови, культури, звичаїв й традицій свого народу.

Семінар з патріотичного виховання молоді

У краєзнавчо-етнографічному музеї ЦЕНТМ СМР для педагогів був проведений методичний семінар з обговорення надзвичайно важливих проблем сьогодення – патріотичного виховання молоді. Навчаючи молоде покоління, педагоги закладу використовують всі можливі ресурси для відродження традицій  рідного краю, популяризації українських звичаїв, розвитку духовності. Значною підтримкою для  педагогів у справі національно-патріотичного виховання є музеї закладу – центри духовної наснаги, збереження історико-культурної спадщини рідного народу.

Із надзвичайним захопленням педагоги прослухали лекцію Заслуженого майстра народного мистецтва України Кириченко Лариси Михайлівни «Рушники до хліба». Присутні познайомилися із виставкою традиційних рушників майстрині, згадали народні традиції, символіку рушників. Кириченко Л. М. оживляла розповідь знаннями, які не прочитаєш у підручниках, які є досвідом власного дослідження теми.

Семінар пройшов атмосферно і плідно.

Тисячолітній спадок Української Державності

Перейти до панелі інструментів