Енергозбереження

Наказ ЦЕНТУМ СМР від 02.01.2024 № 2

План заходів з енергозбереження на 2024 рік

Година Землі-2024 в ЦЕНТУМ СМР

ПОШУКОВА СТЕЖКА «СОНЯЧНА ЕНЕРГІЯ»

У межах грантового проєкту «Підвищення обізнаності населення Сумської міської територіальної громади про можливості відновлюваної енергетики» у листопаді 2023 року в Центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради розпочала роботу пошукова стежка «Сонячна енергія». Кожен зацікавлений здобувач освіти закладу, а також мешканці Сумської міської територіальної громади, маючи запитання стосовно відновлюваних джерел енергії, разом з педагогами ЦЕНТУМ знаходять відповіді займаючись дослідництвом, вивчаючи інтернет, спостерігаючи за роботою сонячної станції. Проєкт працює на користь усієї громади.

ФЛЕШМОБ «МИ ЗА «ЗЕЛЕНУ ЕНЕРГІЮ»

У межах грантового проєкту «Підвищення обізнаності населення Сумської міської територіальної громади про можливості відновлюваної енергетики» 07 листопада 2023 року батьки вихованців Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради створили флешмоб «Ми за «зелену енергію», закликаючи усіх мешканців Сумщини та України дбайливо ставитися до енергоресурсів та переходити на використання сонячної енергії.

СОНЯЧНА ЕНЕРГІЯ НА СЛУЖБІ У СУМСЬКІЙ МІСЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

Для студентів Сумського національного аграрного університету 07.11.2023 в межах грантового проєкту «Підвищення обізнаності населення Сумської міської територіальної громади про можливості відновлювальної енергетики» проведено екскурсію до сонячної станції та теплиці Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради «Сонячна енергія на службі у Сумській міській територіальній громаді». Під час заходу студенти ознайомилися з роботою закладу позашкільної освіти, з унікальними колекціями рослин і тварин об’єкту природно-заповідного фонду, дізналися про альтернативне джерело енергії – сонячну електростанцію, яка виробляє енергію для опалення теплиці.

ЕКОАКТИВНОСТІ ДЛЯ ДОРОСЛИХ ТА МАЛЕЧІ

У межах грантового проєкту «Підвищення обізнаності населення Сумської міської територіальної громади про можливості відновлюваної енергетики» 01 листопада 2023 року у клубі мами і дитини «Грайлик» проведено навчання з енергоощадності для дітей та їхніх батьків. Відбулася серія занять з даної теми. Вихованці клубу прослухали «Казку про Електрончика», з якої дізналися, куди зникає енергія, відвідали сонячну електростанцію на території закладу, разом з батьками пограли у гру «Осінні шукалочки» та виготовили аплікацію «Сонечко». Батьки вихованців цікавилися роботою сонячної станції, отримали консультації щодо її потужності та використання. Така спрямованість навчання формує з дитинства бажання берегти енергетичні ресурси, піклуватися про екологію вулиці, міста, країни, планети.

ГРА-ПОДОРОЖ “У ПОШУКАХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ”

У межах грантового проєкту «Підвищення обізнаності населення Сумської міської територіальної громади про можливості відновлюваної енергетики» 31 жовтня 2023 року вихованці Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді СМР стали учасниками етапної гри-подорожі «У пошуках джерел енергії», під час якої ознайомилися з цікавими енергофактами, відвідали острів Робінзонів, справились з поставленими завданнями (як знайти воду, їжу, вогонь, енергію), провели гру «Сміттєвий бумеранг». Кінцевим результатом пошуків стала знайдена таємна скринька з підказками «Джерела енергії». Захід був надзвичайно емоційно позитивно насиченим та забарвленим.

Зміст публікації є виключною відповідальністю Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

ЕКОЛОГІЧНА ОЛІМПІАДА «СОНЯЧНИЙ ПРОМІНЧИК»

У межах грантового проєкту «Підвищення обізнаності населення Сумської міської територіальної громади про можливості відновлюваної енергетики» з 13 по 18 вересня 2023 року серед здобувачів освіти Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради проведено екологічну олімпіаду «Сонячний промінчик». Екоактивності олімпіади, які відбувалися у гуртках різних напрямів, дали змогу вихованцям закладу не тільки ознайомитися з джерелами альтернативної енергетики, навчитися економному використанню енергетичних ресурсів, а й організувати екологічне дозвілля вихованців закладу.

Юні природоохоронці змагатися під час проведення спортивних вправ екологічного спрямування, тематичних ігор. Педагоги розвивали екологічну культуру учнів, реалізовували їх художньо-творчі здібності при виконанні екозавдань; проводили в кабінетах, а під час «повітряної тривоги» і в укритті, лабораторні практикуми й дослідження з екології та енергозаощадження (наприклад, зясовували скільки часу світять лампи, що заряджаються від сонця).

Усі заходи сприяли розширенню знань здобувачів освіти щодо економного використання енергетичних ресурсів на шляху до енергонезалежності.

РОЗУМНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЕНЕРГІЇ СОНЦЯ

У межах грантового проєкту «Підвищення обізнаності населення Сумської міської територіальної громади про можливості відновлюваної енергетики» 17 серпня 2023 року для учнів дитячої школи розвитку «Мурзілка» на базі Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді проведено екологічну гру-квіз «Розумне використання енергії сонця». Під час заходу діти з’ясували звідки береться електроенергія, як можна отримати енергію з сонячного проміння. Розглядаючи малюнки та плакати учасників міського екологічного конкурсу «Енергоекономка», вони знаходили альтернативні джерела енергії: вітряки, сонячні панелі, геотермальне устаткування. Отримані знання діти закріпили у вікторині, відповідаючи на запитання сонячного зайчика. Захід був надзвичайно корисним та позитивно емоційно забарвленим.

ПРОВЕДЕНО ЕКОЛОГІЧНІ АКТИВНОСТІ

На виконання плану просвітницьких заходів у рамках грантового проєкту «Підвищення обізнаності населення Сумської міської територіальної громади про можливості відновлювальної енергетики» протягом серпня з вихованцями гуртків закладу проведено екологічні активності. Так у студії «Прикладні мистецтва» вихованці різних відділів 10.08.2023 у рамках арт-майстерні «Що я знаю про енергію» під керівництвом Сидоренко Л.О., розповідали про альтернативні джерела енергії за допомогою пензля та олівців.

ЕКСКУРСІЯ ДО ТЕПЛИЦІ

Для вихованців гуртків ЦЕНТУМ СМР та гостей закладу 27.07.2023 р. в межах грантового проєкту «Підвищення обізнаності населення Сумської міської територіальної громади про можливості відновлювальної енергетики» проведено екскурсію до теплиці закладу «Сонячна енергія – енергія майбутнього». Під час заходу діти та дорослі не тільки знайомилися з колекцією рослин, а й дізналися про альтернативні джерела енергії, зокрема й про ті, які можна використовувати для опалення теплиці.

ЯК НАМ ДОПОМАГАЄ СОНЕЧКО

У сучасних умовах на перший план виходять такі питання, як енергозбереження та виробництво енергії за допомогою відновлюваних джерел. Тому просвітницька робота та навчання учнівської молоді у Центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради не припиняється навіть під час літніх канікул.

У межах грантового проекту «Підвищення обізнаності населення Сумської міської територіальної громади про можливості відновлюваної енергетики» 12 липня 2023 року для вихованців школи раннього творчого розвитку дитини «Журавлик» та їх батьків проведено еко-заняття «Як нам допомагає сонечко?». Під час заходу вихованці з’ясували звідки береться електроенергія, що таке сонячні батареї, розглянули плакати, виготовлені старшими вихованцями закладу. Діти пограли у гру «Електричний струм» та дізналися куди і навіщо витрачається електроенергія, як її можна зберегти. Захід пройшов активно, емоційно та корисно!

Шляхи енергозбереження

Перейти до панелі інструментів