«Жіноча сорочка»

Дубініна Софія, вихованка Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради представляє вишиту сорочку своєї прабабусі, яка зберігається в родині.
Що для мене вишиванка моєї прабабусі?…Це не лише елемент українського народного вбрання, яке ми вдягаємо тільки на урочистості, а й справжнє мистецтво, що має глибоке символічне значення. Це складова нашого культурного надбання, майже реліктова річ для нашої родини, в якій закарбовано генетичний код мого роду.
У прабабусиній вишиванці присутні два види орнаменту: геометричний та рослинний. Манжети рукавів оздоблені геометричними фігурами та хрестиками, що означає різноманітність життя, сили і руху в природі. Узор складається з повторюваних елементів, схожих на ромб, що є символом родючості та матеріального добробуту родини. По центру ромбів вишиті Хрести, що має оберегове значення – захист від лиха та хвороб. Рослинний орнамент, притаманний для північних регіонів Сумщини, представлений на погрудді та рукавах. Гілочки троянди з листям відображають життєву силу, стійкість, ріст та є символом краси, природи та плодючості. Оздоблення рукавів вишивались складним орнаментом.
Сорочка – святкова, тому що має рясно розшиті рукави та нагрудну частину. Техніка вишивки на сорочці – вишивка рахувальним хрестиком по тканині.

Перейти до панелі інструментів