Структурні підрозділи

Біологічний відділ

Отримати можливість поспілкуватися з місцевими унікальними та екзотичними тваринами, ознайомитися з їх біологічними особливостями, набути практичних навичок по догляду за тваринами, долучитись до пошуково-дослідницької діяльності, екскурсій, походів та експедицій, підготуватись до успішного  складання ЗНО, змістовно провести вільний час, знайти друзів та однодумців – це можливо, навчаючись у гуртках біологічного відділу.

До структури відділу входять: центр довузівської підготовки, клуб «Цікаве дозвілля» та біологічна лабораторія, де працюють гуртки: «Поглиблене вивчення біології», «Знавці української мови», «Декоративний акваріум»,  «Друзі природи», «Розвиваємось граючись», «Природа і творчість», «Дитина і довкілля», «Розвиваємо здібності», «Кольорові долоньки», «Пізнай себе», «Ми – сумчани».

Основною метою роботи відділу є забезпечення оптимальних умов для організації освітнього, науково-дослідницького процесу та допрофесійної підготовки учнівської молоді.

Робота педагогів біологічного відділу спрямована на формування знань, умінь і навичок здобувачів освіти в галузі біології, дослідництва, етичних поглядів і переконань, екологічної культури та розвиток творчого потенціалу вихованців.

На базі відділу функціонують куточок живої природи та акваріумний комплекс, зоологічна колекція яких налічує 37 видів декоративних тварин і птахів та 32 види акваріумних риб.

Відділ екології та краєзнавства

Екологія та краєзнавство є одним із джерел збагачення учнів знаннями про природу рідного краю і виховання дбайливого ставлення до неї.

На заняттях гуртків педагоги відділу впроваджують сучасні форми позашкільної роботи, що сприяють вихованню лідерських якостей, формують стійкий інтерес до пізнання довкілля та залучення до здорового способу життя.

Відділ екології та краєзнавства запрошує допитливих і небайдужих учнів приєднатися до цікавих і важливих справ юннатівської родини: екологічних акцій та операцій, екскурсій.

У відділі працюють: учнівське лісництво «Паросток», клуб мами і дитини «Грайлик», гуртки «Цікава хімія», «Кольорові долоньки», «Кольорові фантазії», «Природа і творчість».

Учнівське лісництво «Паросток» створено завдяки співпраці з ДП «Сумське лісове господарство» та ЗОШ № 5 у 1998 р. За час роботи п’ять разів визнано кращим в Україні.

Клуб мами і дитини «Грайлик» запрошує дітей віком 3-4 роки. Це об’єднання початкового рівня, діяльність якого спрямована на загальний розвиток вихованців, адаптацію до умов соціального середовища, розвиток їх внутрішніх потенційних можливостей.

Навчання у гуртках відділу сприяє засвоєнню природозберігаючих моделей поведінки, оволодінню навичками роботи з об’єктами довкілля. Для цього у відділі створена відповідна навчально-матеріальна база.

Відділ квітникарства

Відділ квітникарства – це незвичайний куточок ЦЕНТУМ, який прикрасить дитяче життя і подарує незабутні враження від спілкування з природою. Педагоги відділу створюють особливу і неповторну атмосферу краси і гармонії, щоб дивовижна зустріч з квітами назавжди залишилася в пам’яті дітей. Завітайте до відділу квітникарства, в якому з понеділка по п’ятницю для учнів працює Школа розвитку і творчості «Барвінок».

Освітній процес у Школі розвитку і творчості «Барвінок» розрахований на один рік навчання дітей 5-7 років і включає такі гуртки: «Дитина і довкілля», «Безпека дитини», «Кольорові долоньки», «Цікава математика», «Читаємо українською», «Цікаве читання», «Акторська майстерність». Заняття проводяться в очному та дистанційному форматі. Під час сигналу «Повітряна тривога» навчання продовжується в укритті закладу.

Матеріально-технічною базою  відділу є навчально-дослідна земельна ділянка та теплиця .

Навчально-дослідна земельна ділянка, площею 5601 м² – це освітній майданчик для проведення дослідів і спостережень, натуральний наочний посібник і джерело демонстраційного і роздаткового матеріалу. Колекція квітково-декоративних рослин представлена 163 видами 270 сортів: декоративних, технічних, лікарських. Дендрологічний відділ, що розташований на площі 1792 м² нараховує 78 видів дерев і кущів. Робота на ділянці допомагає реалізувати зв’язок навчання з практикою, виробляє свідоме ставлення до праці, активної позиції кожної особистості.

Теплиця – куточок природи, який став для багатьох вихованців джерелом знань і місцем активної діяльності. Загальна кількість рослин у теплиці – 555 видів. З них: 300 видів кактусів, 100 видів інших сукулентних рослин та 155 видів рослин тропіків і субтропіків.

Результатом практичної роботи вихованців є вирощені рослини відкритого ґрунту та доглянуті кімнатні рослини, які знаходяться не тільки на навчально-дослідній земельній ділянці і теплиці, а й використовуються для оформлення приміщень закладу освіти.

Відділ натуралістичної та дослідницької роботи

З метою здобуття учнями поглиблених знань про природу, задоволення їх потреб у професійному самовизначенні, що відповідає соціальним запитам сьогодення, у закладі працює відділ натуралістичної та дослідницької роботи.

У своїй структурі відділ має школу раннього розвитку дитини «Журавлик», гурток «Поглиблене вивчення біології», навчально-тваринницьку лабораторію.

З 2004 року працює школа раннього розвитку дитини «Журавлик». Саме тут, у теплій доброзичливій атмосфері, діти роблять свої перші успіхи в пізнанні навколишнього світу. Освітній процес розрахований на два роки навчання і включає наступні предмети: логіка світу, мовленнєва грамота, англійська мова, дитина і довкілля, образотворче мистецтво, музична мозаїка.

Школу відвідують 260 вихованців 4-6 років, освітню діяльність з якими здійснюють 10 досвідчених та творчих педагогів.

У гуртку «Поглиблене вивчення біології», вихованці поглиблюють знання з біології, що створює сприятливі умови для подальшого успішного навчання у закладах вищої освіти. Гуртківці є призерами біологічних олімпіад, науково-практичних конференцій, міжнародних, всеукраїнських конкурсів.

Потужною базою для проведення теоретичних і практичних занять, передбачених навчальними програмами еколого-натуралістичного напряму, є навчально-тваринницька лабораторія. Колекція якої налічує 20 видів сільськогосподарських і декоративних тварин, представлених 27 породами.

У відділі натуралістичної та дослідницької роботи працює дружній, творчий колектив досвідчених педагогів. Педагоги відділу володіють сучасними методиками викладання, що дозволяє досягти високої результативності в освітньому процесі.

Відділ декоративно-ужиткового мистецтва


Відділ декоративно-ужиткового мистецтва запрошуємо відкрити для себе світ нових знань та творчого розвитку дітей віком від 6 до 18 років.
Творчі гуртки: «Художня творчість», «Декоративна творчість», «Шахи», «Народні умільці», «Народні ремесла», «Вокальне мистецтво» – проводять набір на навчання в Центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, розташованому на вулиці Харківській, 13. Довідки за телефоном 789-735, 789-736.
Заняття проводяться в нестандартній формі та в нестандартних умовах, де діти можуть насолодитися спостереженнями за живою природою, а потім відтворити це в творчих роботах, вибраного профілю. Вони вчаться працювати з різними художніми і природними матеріалами, вчаться створювати композиції, виготовляти сувеніри та картини, ляльки, прикраси, витинанки, виконувати пошукові та дослідницькі роботи. Для розширення кругозору вихованців, забезпечення їх соціалізації навчальні програми гуртків передбачають участь у конкурсах, відвідування музеїв, виставок творів народного мистецтва, а також організацію персональних виставок, проведення майстер-класів та творчих фестивалів.

Перейти до панелі інструментів