Організаційно-масова робота
Про проведення просвітницької акції “Збережемо ялинки разом!”
Методичний матеріал для проведення заняття з мінної безпеки
ІНФОРМАЦІЯ
про проведену в Центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради інформаційно-просвітницьку роботу з питань уникнення уражень вибухонебезпечними предметами
З метою збереження життя і здоров’я здобувачів освіти, попередження надзвичайних ситуацій у березні 2023 року в Центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради проведено низку заходів щодо питань мінної небезпеки і вибухонебезпечних предметів, дій в надзвичайних ситуаціях та в разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів.
Запорука успішної роботи – компетентність педагогів, тому весь педагогічний склад закладу успішно пройшов онлайн-курс «Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш!» на освітній онлайн-платформі «Зрозуміло!». Усі педагоги отримали сертифікати.
До вихованців 3-х і 4-х років клубу мами та дитини «Грайлик» на заняття завітав пес Патрон. З його допомогою діти ознайомилися з правилами поведінки на дитячих майданчиках і вивчили правила мінної безпеки: «Будь уважним!», «Не підходь!», «Не чіпай!», «Поклич дорослих або зателефонуй 101!». Наприкінці заняття діти отримали значки «Молодець!», на яких написані правила мінної безпеки. У заході були задіяні 120 вихованців.
У гуртках відділу екології та краєзнавства проведено бесіду «Ці правила має знати кожен!», під час якої було наголошено на небезпеки, які можуть чекати дітей на вулиці та під час відпочинку на природі (задіяно 90 учнів гуртків «Кольорові фантазії» та «Кольорові долоньки»).
Учні гуртка «Говоримо англійською» переглянули та обговорили мультфільм про хлопчика та котика Шкоду; визначили, які предмети можуть бути небезпечними, у яких місцях на них можна натрапити, на що вони можуть бути схожі; обговорили як впоратися з панікою та хвилюванням, якщо побачили предмет, схожий на міну, або міну. Керівник гуртка наголосила, що під час воєнного стану немає абсолютно безпечних предметів і місць відпочинку, тому треба бути уважним і не втрачати пильність.
Вихованці учнівського лісництва «Паросток» (52 учня) зустрілися з поліцейською-кінологом та її вихованцем – псем Рамзесом. Діти не тільки почули розповідь про собак-рятувальників, мінерів, пошуковиків, але й спробували самі працювати з твариною, відпрацьовувати команди. Це була незабутня зустріч. Також юні лісівники переглянули інтерактивні уроки з мінної безпеки відповідно до віку учнів. Отримані знання діти закріпили під час виконання практичних робіт у лісі.
Для вихованців клубу «Цікаве дозвілля» (85 здобувачів освіти), з метою навчання ідентифікувати ризики, повʼязані з надзвичайними ситуаціями та вибуховими предметами, проведено інтерактивне заняття «Дивись під ноги! Дивись куди ідеш!» (з переглядом відеопрезентації) та вікторину «Ці правила має знати кожен».
З вихованцями гуртків, що працюють на базі дитячої лікарні Святої Зінаїди (34 учні), проведено зустріч за круглим столом «Небезпечні знахідки», де обговорювались питання наслідків війни та російської окупації, які становлять небезпеку для людей.
Серед вихованців гуртка «Природа і творчість» проведено заняття «Твої дії при виявленні вибухонебезпечних предметів» з метою вивчення правил поводження з небезпечними та підозрілими предметами. Для дітей штучно були створені проблемні ситуації, пов’язані з мінною небезпекою і діти пропонували шляхи їх вирішення, а педагог аналізував кожну відповідь.
Під час занять гуртків «Поглиблене вивчення біології» та «Знавці української мови» (учні 10-11 класів) переглянули та обговорили презентацію «Мінна безпека». Були розглянуті не тільки ризики травмувань від мін, а ще й надання першої невідкладної допомоги.
Вихованців школи розвитку і творчості «Барвінок» (100 учнів) під час виховної години «Мінна безпека – актуальність сьогодення» та бесіди «Мінна безпека: Ці правила має знати кожен!» ознайомилися з вибухонебезпечними предметами, формували вміння правильної поведінки в надзвичайних ситуаціях, виховували розсудливість, обережність, відповідальність та обачливе ставлення до власного життя та здоров’я. Діти вчилися розрізняти безпечні та небезпечні ситуації; закріпили знання номерів телефонів рятувальних служб; вчили алгоритм дій у небезпечних ситуаціях. Під час занять проводились хвилинки безпеки життя з переглядом і обговоренням мультфільмів «Що таке міна? Побачив міну? Правила мінної безпеки для дітей». На закріплення та перевірку знань було проведено квест «Мінна безпека», під час якого діти виконували практичні завдання, рятуючи від небезпеки людей та тварин.
Для 285 учнів школи раннього розвитку дитини «Журавлик» навчання з мінної небезпеки проводили у вигляді перегляду мультфільмів про пса Патрона: «Пес Патрон на завданні», «Пес Патрон про дрейфуючі міни» та відеоролика «Про безпеку дбаємо, себе оберігаємо». Діти у цікавій формі вивчили правила поводження з вибухонебезпечними предметами.
Педагоги школи раннього розвитку дитини «Журавлик» розмістили інформацію про те, як зробити канікули безпечними, на платформі дистанційного навчання classroom. А на інформаційному стенді у клубі мами і дитини «Грайлик» розміщена інформація для батьків про те, як говорити з дітьми про мінну безпеку та перелік цікавих мультфільмів на цю тему.
Світлана НІКОЛЕНКО
Безоплатна правова допомога
Координаційний центр з надання правової допомоги